Віктор Муженко: В серпні 2014-го року планувалось звільнити Луганськ. Завадив Іловайськ…

Колишній начальник Генерального штабу, генерал армії України Віктор Муженко в інтерв’ю газеті «День» повідомив деталі операції звільнення Луганська влітку 2014-го року. За його словами планувалось оточити обласний центр і, як мінімум, закріпитись по берегу річки Лугань. Як стверджує віктор Муженко, події в Іловайську, операцію по звільнення якої можна було проводити без негайного штурму, відволікли значні ресурси на себе.

«Я був із самого початку проти цього (штурму Іловайська, — ред.), — говорить Віктор Муженко в інтерв’ю «Дню», — Зокрема й проти такої посиленої уваги в ЗМІ. Ця операція не мала того значення, яке їй приділялось. Тоді планувалось звільняти Луганськ. Не було б Іловайська — був би звільнений Луганськ. А якби звільнили Луганськ, то не було б ніякого «ЛНР». Ми вже займали домінуючі висоти в Камброді з якого весь Луганськ був як на долоні. Навіть при відході ми повинні були закріпитись по лівому березі річки Лугань, а зрештою відкотились аж за Сіверський Донець по Щастю і Станиці Луганській.

Отже, в кінці серпня початку вересня було завдання відійти на рубежі по річці Лугань і у такий спосіб Камброд, який має стратегічне значення, був би під контролем українських військ. Відповідно ситуація в Іловайську, оточення наших військ там відволікло наші зусилля і резерв. У зв’язку з цим основні зусилля сил АТО були спрямовані на південь, на захист Маріуполя. Крім того, були великі проблеми комунікацій залізницею, яка керувалась із Донецька… — Тут слід розібратися чому так сталося. Чи то це навмисне було зроблено, чи ще з якихось інших причин, але це спричиняло ще й проблеми з постачанням резерву. Але так чи інакше всі ті бригади, які мали працювати по Луганську, були переорієнтовані на Іловайськ, виходячи з оперативних можливостей».

 

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *