Відновити Міністерство агропромислового розвитку та посаду профільного віце-премьєра: вимога

10 червня відбулося чергове, довгоочікуване, засідання Ради Асоціації фермерів та приватних землевласників України. Довгоочікуване – це тому, що воно було першим після проведення в лютому місяці XXX ювілейного з’їзду.
Питань та не вирішених проблем за цей час накопилося вдосталь, практично всі вони були включені в порядок денний:
Земельне питання. Наслідки запровадження обігу земель в Україні для фермерів, селян, та країни. Підсумки фермерських акції по захисту української землі та порядок дій АФЗУ по захисту рідної землі.
Участь у місцевих виборах для посилення захисту фермерських прав.
Про підтримку фермерів через державні програми та через СОК „Сокіл”.
Про відзначення Дня Фермера 19 червня2020року .
Різне (розблокування податкових накладних, про розбудову АФЗУ, внески, підписка газети тощо).
Хоч як і завжди лише порядком денним не обмежилися. Але про все по черзі.
Відкрив засідання президент АФЗУ Микола Стрижак та доповів присутнім підсумки проведеної роботи по захисту української землі, зупинившись на досягнутому та на питаннях котрі вирішити ще не вдалося: в першу чергу це проблема земель постійного користування.
Обговорюючи виступ члени ради АФЗУ висловлювали свою стурбованість намаганням влади, в угоду деяким міжнародним фінансовим структурам, протягнути можливість купівлі української землі іноземцями, на що і пропонували звернути увагу АФЗУ в своїй подальшій роботі.
Стосовно майбутніх виборів в місцеві органи влади можливо зробити висновок, що навіть наявні на сьогоднішній день фермери-депутати сільських, районних та обласних рад змогли досягти значних результатів в плані підтримки фермерських господарств, захисту прав фермерів та власників ОСГ, створення сприятливих умов для їх діяльності. То ж активність роботи фермерської організації, її активу на місцях, необхідно посилювати з метою досягнення більшої участі фермерів в місцевих органах влади. Ця робота може бути як індивідуальною, так і базуватися на співпраці з різноманітними політичними силами: АФЗУ не підтримує жодної політичної сили, але співпрацює з усіма для створення найсприятливіших умов для діяльності її членів.
Узагальнюючи розглянуте питання державної підтримки фермерів Микола Стрижак повідомив, що того рівня та розмаїття програм, які були в 2018 та 2019 роках вже не має, але все ж Асоціації вдалося досягти значного прогресу в перемовинах з новим Урядом і вже на сьогоднішній день значна частина напрямків передбачених Концепцією розвитку фермерських господарств та сільськогосподарських кооперативів була відновлена, в розширеному вигляді вона буде надрукована в черговому номері газети «Вісник Фермер України». Але все це поки що на папері: середина місяця червня, а жодної копійки фермери ще не отримали. А ця підтримка фермерам дуже потрібна, особливо з південних та східних регіонів, які постраждали від капризів природи. І на думку Миколи Івановича, в цих сутуаціях потрібен чіткий механізм захисту селян від катаклізмів через систему страхування з державною програмою компенсації страхових платежів, яка до речі свого часу вже існувала в аграрному секторі економіки України. А оскільки такого механізму на сьогоднішній день не існує, то й змушені фермери самостійно підтримувати своїх побратимів власними силами.
Про це розповіли голова Асоціації фермерів Київської області Олександр Чубук та Полтавської Василь Бурлака, які допомогали постраждалим від засухи фермерам Одещини.
А голова Луганської АФЗ Сергій Ковальов розповів, що вони не лише самостійно організували допомогу господарствам, що постраждали від буревію, а й заручилися підтримкою заступника міністра Міністерства економіки, розвитку та сільського господарства України Тараса Висоцького.
На його думку, багато проблем, які виникають у селян, набагато швидше і ефективніше вирішували б профільне міністерство та аграрний прем’єр-міністр, що й висловили фермери Луганщини у своєму зверненні, яке він і зачитав.
Інші питання, які були розглянуті на засіданні Ради, в тому числі і проблема блокування податкових накладних, будуть доопрацьовані та включені в рішення Ради, ознайомитися з яким буде можливо на інтернет-ресурсах та на сторінках газети «Вісник Фермер України».
І на сам кінець – про святкування Дня фермера. Хоча президентський указ станом на 10 червня так і не підписаний – фермери як відзначали своє професійне свято раніше, так і в подальшому будуть його відзначати. Але, зважаючи на карантинні обмеження у зв’язку з COVID-19, пропозиції Донецької та Луганської АФЗ, про проведення Дня фермера на базі їх Асоціацій, Рада АФЗУ була змушена відхилити і прийняти рішення про проведення розширеного, з участю голів районних АФЗ, засідання після відміни карантину.
 
Михайло Данкевич
 

Відновити Міністерство агропромислового розвитку та посаду профільного віце-премьєра: вимога: 1 комментарий

  • 14.06.2020 в 12:16
    Permalink

    вірне рішення!

    Ответ

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован.