Учні з тимчасово непідконтрольної території Луганщини можуть пройти ДПА екстерном

Учні з тимчасово непідконтрольної території можуть пройти державну підсумкову атестацію екстерном.

Набув чинності новий порядок проведення державної підсумкової атестації.

Серед основних змін – відтепер зараховувати як оцінку за ДПА сертифікати або дипломи міжнародного мовного іспиту з іноземної мови зможуть не тільки учні 11-х класів, а й 9-х. Зокрема, 12 балів мають змогу отримати:

учні 9-х класів у разі наявності сертифіката або диплома, що підтверджує рівень володіння мовою А2 і вище, а для класів із поглибленим вивченням – В1 і вище;

— учні 11(12)-х класів у разі наявності сертифіката або диплома, що підтверджує рівень володіння мовою В1 і вище, а для класів із поглибленим вивченням – В2 і вище.

Право проходити ДПА отримали учні, які перебувають у слідчих ізоляторах під час досудового слідства. У цьому випадку проведення атестації забезпечуватиме закріплений за СІЗО заклад освіти.

Перескласти цього року ДПА в формі ЗНО зможуть студенти освітньо-кваліфікаційного рівня «Молодший спеціаліст», що минулоріч отримали незадовільну оцінку за результатами атестації (1-3 бали). Мова про тих, хто після 9-го класу отримує фах у закладі професійної або вищої освіти і одночасно закінчує здобуття повної загальної середньої освіти. Торік такі студенти вперше складали ДПА в формі ЗНО з української мови.

Загалом же державну підсумкову атестацію цього року складатимуть:

— учні 4-х класів. ДПА проводиться виключно для моніторингу якості освіти і жодним чином не впливає на оцінювання результатів навчання учня. Відбувається в письмовій формі в закладі освіти. Терміни затверджує керівник закладу освіти в межах навчального року. Обов’язковою є атестація з української мови та математики;

— учні 9-х класів. ДПА – в письмовій формі в закладі освіти. Терміни затверджує керівник закладу освіти в межах навчального року. Обов’язковою є атестація з української мови та математики.

Третій предмет – за вибором учня з переліку, який щороку затверджується МОН;

— учні 11(12)-х класів. ДПА проводиться в формі ЗНО з трьох предметів: перший – українська мова, другий – математика або історія України, третій – на вибір учня. Відбувається в пункті тестування. Терміни затверджує МОН;

— учні та студенти, що здобувають ОКР «Молодший спеціаліст» або професійну освіту одночасно з отриманням повної загальної середньої освіти (вступ на базі 9-ти класів). Складають ДПА з трьох предметів: два у формі ЗНО (українська мова та математика або історія України) у пункті тестування, третій письмово в закладі освіти. Терміни ЗНО затверджує МОН, третього предмету – заклад освіти.

Також передбачено, що учні, які проживають на тимчасово окупованих територіях Криму та Донбасу чи лінії розмежування і не здобувають загальну середню освіту в школах на підконтрольній Україні території, можуть пройти атестацію екстерном у закладах освіти, рекомендованих органами управління у сфері освіти.

Крім цього, такі учні можуть пройти атестацію в межах спрощеного вступу через освітні центри «Крим-Україна» та «Донбас-Україна».

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован.