У Сєвєродонецьку відкрили Інклюзивно-ресурсний центр

У суботу, 2 березня, у Сєвєродонецьку відкрили Інклюзивно-ресурсний центр (ІРЦ), який буде розміщений у ЗСШ №11.

Про це передає sed-rada.gov.ua.

Головна мета створення таких центрів — проведення комплексної психолого-педагогічної оцінки розвитку дитини, надання психолого-педагогічної допомоги та забезпечення супроводу дитини з особливими освітніми потребами. За цільові кошти з державного бюджету відділом освіти міської ради було закуплено меблі, планшети, іграшки, корекційні засоби, відеобладнання та інше.

Депутати міської ради ще влітку минулого року прийняли рішення про створення КУ «Інклюзивно-ресурсний центр». Рішенням передбачалось розміщення центру на базі СЗШ №20, але попереднім керівництвом міста ніякі ремонтні роботи в цьому напрямку не були проведені.

В.о. міського голови Вячеслав Ткачук відвідав СЗШ №20 з метою з’ясувати причини стримання виконання рішення депутатського корпусу щодо відкриття зазначеного центру.

«Приміщення СЗШ №20 гарне, але ж є багато претензій. Це не тільки відсутність проекту, кошторису, не виконані ремонтні роботи, не підготовлені наявні приміщення для розміщення Центру, але й найголовніша проблема – відсутність розуміння і доцільність розміщення Центру в СЗШ №20 та забезпечення норм і правил евакуаційних заходів. Існуючі в будівлі евакуаційні виходи не можуть використовуватися за своїм призначенням усіма учнями школи в разі розміщення в цій частині школи ІРЦ, надалі можливі проблеми в зв’язку з порушенням протипожежних норми і правил. Розміщення в напівпідвальному приміщенні частини ІРЦ не можна вважати раціональним. В будівлі дуже високий цоколь, а наявність в цокольному поверсі приміщень створює труднощі з пандусом на цю висоту.

Ті перипетії, з якими ми зіткнулися навколо розміщення ІРЦ на базі двадцятої школи, засвідчують про невдалий вибір. Такий варіант взагалі неможливо було пропонувати депутатам. Це залишиться на фаховості тих, хто підготував це рішення на розгляд сесії», — наголосив Вячеслав Петрович.

Зважаючи на ситуацію, яка склалася, на нараді з профільним заступником міського голови Іриною Степаненко, керівниками відділу освіти та капітального будівництва було знайдене інше рішення — розміщення ІРЦ на базі школи №11, враховуючи те, що в цій школі вже створено освітній простір для дітей з особливими потребами, і які вже там навчаються, та є в наявності вільні класи.

Тому розміщення Інклюзивно-ресурсного центру у школі №11 вирішило б і проблему з ремонтом приміщення школи. До цього ж навколо школи є велика територія, яку можна використовувати для інтеграційної роботи як з дітьми з особливими потребами, так і з учнями школи.

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован.