Сватове не здалось окупанту і тому нам багато хто хоче помститися, — колишній мер Євген Рибалко

«Ще 2014-го, коли було підписано Мінські угоди, до мене як до мера Сватового приїхали служби і спитали про останню точку залізниці в області для розвантаження важкого озброєння, після чого я зрозумів, що так чи інакше станеться відвід такої зброї. А місцина під Сватовим була останньою точкою, де можна було розвантажити таку техніку, озброєння й боєприпаси саме на залізничних підходах. Особисто я вважав, що це буде перевалочна база», — заявив газеті «День» Сватівський міський голова (2010 — 2020 рр.) Євген РИБАЛКО.

«Від міста ми організовували енергопостачання, інші необхідні заходи для того, щоб забезпечити безпеку, хоч усе це розташовувалося за межами Сватового, — розповідає він про події початку російсько-української війни, — Я звертав увагу спеціальних служб на лісопосадки, які розташовуються в 1 — 1,5 км від складів. Там є місцини, де можна розташувати, наприклад, міномет і той склад перетворити на руїни. Те, що там літали зокрема й квадрокоптери, які потенційно могли бути джерелом небезпеки, то це не було секретом.

Коли вже сталася трагедія, засідання штабів щодо ліквідації наслідків вибухів на складах відбувалися не в Сватовому, а в Сєверодонецьку. Останнє засідання, де визнали роботу штабу задовільною і закрили відновлювальні заходи, відбулося так саме не в Сватовому, на місці трагедії. Ті кошти, які було виділено, вважаю недостатніми. Я звернувся до досвіду в інших містах, де відбулися схожі випадки, зокрема там, де вибухи трапилися пізніше. В Сватовому людям (власникам домашніх господарств) дали по 3 тисячі грн, а в тій же Балаклеї люди в цілому отримали по 12 тисяч.

Щодо винних, моя думка така: склади було підпалено в кількох місцях за допомогою або диверсійних груп, або за рахунок сучасної техніки, яка дає можливість такі речі здійснювати дистанційно. Я переконаний, що всі ці вибухи були сплановані агресором, але й ми мали робити відповідні висновки. Сватове в критичний момент не здалось окупанту і тому, очевидно, багато хто хоче помститися. А наявність складу боєприпасів – спокусливий привід для цього. Взагалі, слід звернути увагу на кількість таких трагедій. Не думаю, що сюди сиділи байдужі персонажі, бо трагедії в різних куточках України дуже схожі».

Нагадаємо, що у понеділок генеральний прокурор України Ірина Венедіктова повідомила про проміжні результати розслідування правоохоронними органами вибухів на складах зберігання боєприпасів у різних містечках України.

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *