СБУ: «Мотор Січ» заплатила податки «ДНР»

Служба безпеки України звинувачує президента АТ «Мотор Січ» В’ячеслава Богуслаєва у сплаті податків терористичній організації «Донецька народна республіка».
«У ході слідчо-оперативних дій встановлено, що після початку повномасштабного вторгнення високопосадовець шляхом сплати «податків» і «зборів» фінансував терористичну організацію «ДНР», — йдеться в повідомленні. повідомляє Служба безпеки України.

Серед іншого він співпрацював з українським підприємством, яке з 2014 року контролюється так званою «ДНР». Його метою були постачання авіакомплектуючих для підприємств військово-промислового комплексу РФ.

Встановлено, що до «бюджету» терористичної організації «ДНР» надійшло понад 290 млн рублів у вигляді «податків» від продажу авіаційної продукції для потреб росіян.

Керівники окупаційної адміністрації Донецька спрямували отримані кошти на фінансування потреб російських військових формувань, які беруть участь у бойових діях проти Сил оборони України на східному фронті.

На підставі цих доказів слідчі Головного слідчого управління СБУ вручили керівнику промислового гіганта нове повідомлення про пред’явлення обвинувачення за ст. 258-3 КК України (сприяння діяльності терористичної організації).

Крім того, під час нових обшуків правоохоронці виявили понад два десятки медалей, грамот та почесних відзнак, які вручили президенту АТ «Мотор Січ» представники військово-політичного керівництва Російської Федерації.

Триває досудове розслідування для встановлення всіх обставин злочинів та притягнення зловмисників до відповідальності.

Як повідомлялося, 23 жовтня 2022 року Служба безпеки України затримала президента АТ «Мотор Січ» В’ячеслава Богуслаєва та начальника відділу зовнішньоекономічної діяльності підприємства за звинуваченням у колабораціонізмі та пособництві державі-агресору.

Їх затримали в рамках розслідування незаконних поставок «Мотор Січ» товарів військового призначення для російських штурмовиків. За даними слідства, посадовці налагодили транснаціональні канали незаконного постачання до держави-агресора оптових партій авіаційних двигунів. Отриману продукцію загарбники використовували для виробництва та ремонту ударних вертольотів.

Підозрювані утримуються під вартою.

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован.