Реалізація Концепції економічного розвитку Донбасу під сумнівом

Колишній в.о. очільника Луганщини Юрій Клименко висловив сумнів, щодо реалізації Концепції економічного розвитку Донбасу

«Кабмін схвалив Концепцію економічного розвитку Донецької та Луганської областей! Це чудова новина й амбіційні плани Уряду, але багато незрозумілого, — колишній заявив заступник голови Луганської обласної військово-цивільної адміністрації та виконувач обов’язків голови Луганської обласної військово-цивільної адміністрації в 2015-му році, — Документ має на меті сформувати новий та інвестиційно привабливий регіон зі своєю інфраструктурою, оновленою матеріально-технічною базою, що стане важливою передумовою для поступової реінтеграції тимчасово окупованих територій.
Зокрема планується:
— створення три типи територій пріоритетного розвитку (1) на території громад прилеглих до лінії розмежування, (2) на всій території Донецької та Луганської областей, (3) на території окремих виробничих та рекреаційних кластерів, в тому числі інноваційних та індустріальних парках, із спеціальним режимом інноваційно-інвестиційної діяльності, що передбачатиме стимулюючі умови у сфері оподаткування, кредитування та митної політики для кожного окремого типу моделей;
— запровадження нових інструментів захисту інвестицій, зокрема відкриття філіалів міжнародних комерційних арбітражів з розповсюдженням їх юрисдикцій на території пріоритетного розвитку Донецької та Луганської областей.
Плани величезні, але чи зможуть вони реалізуватися? Викликає питання щодо шляхів фінансування, туманного тлумачення іноземних інвестицій та різноманітних індустріальних парках. Незрозуміло також як буде оновлюватись матеріальна база промислових підприємств, насамперед вугільни. І ще багато іншого…»

Нагадаємо, що 23 грудня Кабінет міністрів схвалив Концепцію економічного розвитку Донецької і Луганської областей. Про це повідомила пресслужба Міністерства з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій України.

«Наголошу — мова йде про вирішення питань соціально-економічного характеру на підконтрольній Уряду території Донецької і Луганської областей. Ця концепція ляже в основу при розробці Стратегії економічного розвитку Донеччини і Луганщини», — сказав Віцепрем‘єр-міністр України Олексій Резніков.

www.news.lugansk.ua

 

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *