Подарунок окупанту від київської влади

Більше тисячі років тому двадцять чоловіків тягнули по цій вулиці боввана поганського бога. В нього був гарний український оселедець та золочений вус. Він довго стояв на горі, куди поклонитися приходили від старого до малого. Але ось його скинули з постаменту, почали лупити палицями, потягнули до перших міських кварталів поблизу річкою. Жінки бігли поруч, плакали: «Боже, боже …».


Перуна скинули у літописний Ручай — Почайну, а, можливо, вже наступного дня люди знову прийшли на річку, але для іншого. У тому місці Почайна розливалася у тиху гавань, в якій майже не відчувалася течія. Люди зашли у воду, малих діточок взяли на руки. Коли над ними підняли християнського хреста та прозвучало слова молитви, почалася нова ера давньої держави. Відбулося Хрещення Русі- України.
З початку 2015 року на Поштовій площі Центром археології Києва проводилися археологічні дослідження. Була знайдена давня вулиця, швидше за все, той самий літописний Боричів узвіз, стародавні житла та гирло хрестительки Почайни.
6.12.2016 року «Ділянка прибережного міського кварталу Середньовічного Києва» була внесена до Державного реєстру нерухомих пам’яток України за номером 972 Кв. Відповідно до діючого законодавства, статус пам’ятки — це гарантія збереження знахідки.
Втім, влада неодноразового обіцяла, що так і буде, запевняла у сприянні. Багато балачок було про те, що на місці розкопок треба створити унікальний музей, який стане родзинкою Поштової площі, Києва та всієї України. Це може бути Музей Початку міста Києва та Хрещення Русі – України.

Однак на практиці місто злило відкриття на відкуп тим, кому його існування не вигідно. Процес археологічних розкопок зобов’язали фінансувати компанію ТОВ «Хеннсфорд-Україна», яка планує побудувати на історичному місці ТРЦ (торгово-розважальний центр).
Хто платить, той, як відомо, і замовляє музику. Спочатку археологічні роботи перестали оплачувати, а потім навіть закрили доступ до раскопок, загрожуючи знищити пам’ятку. Забудовник вирішив, що в цілях безпеки на знайдену вулицю, житла та гирло Почайни треба покласти велику плиту. Накрити бетоном місце Крещення Русі-України та Початок міста Києва.
За розрахунками археологів, мінімальна ціна культурного шару, який може бути знищено, складе 71,4 млн. грн.
Але справжній розмір шкоди варто визначити дещо іншими параметрами. Ми постійно спостерігаємо за тим, як Росія експропріює собі символи Хрещення, переконуючи весь світ, що зародження нашої нації та ключові події, що вплинули на формування держави, відбувалися далеко від Києва — десь у Севастополі або Москві.
За даними ЗМІ, будівництвом ТРЦ на Поштовій площі займається компанія, афілірована з Андрієм Кравцем, колишнім главою Держуправління справами за часи Віктора Януковича. Кравця, у свою чергу, зв’язують з Сергієм Льовочкіним.
Погодьтеся, що у людей Януковича, як і в нього самого, досить своєрідне уявлення про безпеку України. Бетонна плита на великому відкритті археологів у Києві — це, безумовно, найкращий подарунок ворогові під час війни.

Аннабелла МОРІНА
https://www.facebook.com/annabella.morina

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован.