Найгірше у війні Росії проти української енергосистеми позаду

Поліпшення оборони означає, що найгірше вже позаду, каже гендиректор Укренерго
«Не варто розслаблятися», — каже Кудрицький в інтерв’ю

Найгірший збиток, завданий російською кампанією зі знищення української енергосистеми, ймовірно, позаду через покращену протиповітряну оборону та погіршення здатності Москви завдавати ударів, заявив голова оператора національної мережі.

З кінця вересня українська енергосистема постраждала від 15 масових бомбардувань, у результаті чого постраждало понад 40% її енергетичних об’єктів. Напад Росії на цивільну інфраструктуру посилив економічну руйнацію, спричинену вторгненням Володимира Путіна, коли домогосподарства та підприємства постраждали від регулярних відключень електроенергії.
Генеральний директор НЕК «Укренерго» Володимир Кудрицький заявив, що наближення кінця зими принесе полегшення, навіть якщо Росія продовжує посилати залпи ракет і безпілотників по інфраструктурі.

«Противник значною мірою втратив здатність завдавати значної шкоди», — сказав Кудрицький в інтерв’ю в середу. Виступаючи у своєму офісі в Києві, який все ще постраждав від авіаудару в жовтні, генеральний директор високо оцінив протиракетний потенціал України, а також швидкий ремонт електромережі його співробітниками.

Проте «не варто розслаблятися і вважати, що авіаударна кампанія Росії закінчена», — сказав він.

Прямий збиток енергомережі України обчислюватиметься «сотнями мільйонів доларів», а економічні збитки сягатимуть «мільярдів», – сказав Кудрицький. Попередня оцінка з’явиться в найближчі тижні.

Після страйків українські ремонтні бригади тим часом скоротили час, необхідний для заміни дуже бажаних трансформаторів, до чверті від тривалості осені, сказав Кудрицький.

«На даний момент ми досягли плато — подальшої деградації не відбувається», — сказав він. «Ми можемо відновлювати таку саму швидкість, як і руйнування, іноді навіть швидше».

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован.