На одному з луганських КПВВ почало працювати Щастинське бюро правової допомоги

З 1 грудня на контрольному пункт в’їзду-виїзду «Щастя», що на Луганщині, почало працювати Щастинське бюро правової допомоги Старобільського місцевого центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги. Про це повідомляє Управління комунікацій Координаційного центру з надання правової допомоги.
Тепер громадяни України, як ті, що живуть на підконтрольній Уряду території, так і ті, які приїжджають з тимчасово окупованих територій, можуть отримати безоплатну правову допомогу. Щастинське бюро правової допомоги «переселилося» у сучасний багатофункціональний сервісний центр, створений біля нового КПВВ у місті Щастя.

«Люди, які сьогодні перебувають на тимчасово окупованій території, опинилися в складній життєвій ситуації. Ми мусимо зробити все можливе, щоб перетинаючи лінію розмежування, громадяни мали змогу вирішити свої проблеми, отримавши безоплатну правову допомогу. Вже на КПВВ вони мають бачити, що ми їх чекаємо і не байдужі до їх труднощів», – підкреслив директор Старобільського місцевого центру з надання БВПД Артем Ткаченко.

Внаслідок збройного конфлікту значна частина території Луганської області набула статусу тимчасово окупованої території, а українське правосуддя припинило тут функціонувати. Але внутрішньо переміщені особи і жителі ТОТ для відновлення та реалізації своїх прав потребують належного доступу до безоплатної правової допомоги.
Загалом за 9 місяців цього року в місцеві центри з надання БВПД та бюро правової допомоги в Луганській області  звернулися понад 700 внутрішньо переміщених осіб. Серед основних питань – отримання документів і свідоцтв громадянина України, оформлення спадщини, щодо пенсійних виплат, установлення фактів народження та смерті на тимчасово окупованих територіях, оскарження дій державних установ (ПФУ, управлінь соціального захисту населення, Ощадбанку та ін.).
З вересня 2016 року, коли почало працювати Щастинське бюро, по правову допомогу звернулись понад 2,6 тис. громадян. Безоплатна вторинна правова допомога була надана 122 клієнтам, у тому числі 27 внутрішньо переміщеним особам.

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *