G7 вимагає від РФ негайно повернути Україні контроль над Запорізькою АЕС

Очільники міністерств закордонних справ країн «Великої сімки» (G7: США, Канада, Велика Британія, Німеччина, Франція, Італія, Японія) вимагають від Росії негайно повернути Україні контроль над Запорізькою атомною електростанцією (Енергодар, Запорізька область) та допустити співробітників Міжнародного агентства з атомної енергії (МАГАТЕ) до усіх ядерних установок в Україні.

Про це йдеться у заяві міністрів закордонних справ G7 на підтримку зусиль МАГАТЕ щодо сприяння ядерній безпеці та захищеності на Запорізькій АЕС, передають Українськi Новини.

«Російська Федерація має негайно вивести свої війська з території України в межах її міжнародно визнаних кордонів та поважати територіальну цілісність та суверенітет України. У цьому контексті ми вимагаємо, щоб Росія негайно повернула повний контроль своєму законному суверенному власнику — Україні, над Запорізькою атомною електростанцією, а також над усіма ядерними об’єктами в межах міжнародно визнаних кордонів України для забезпечення їх безпечної та надійної роботи. Український персонал, який обслуговує Запорізьку атомну електростанцію, повинен мати можливість виконувати свої обов’язки без погроз і тиску. Саме постійний контроль Росії над станцією ставить під загрозу регіон», — йдеться в заяві.

Глави МЗС зазначили, що підтримують зусилля генерального директора МАГАТЕ Рафаеля Гроссі щодо зміцнення ядерної безпеки в Україні.

«На цьому тлі ми наголошуємо на важливості сприяння місії експертів МАГАТЕ на Запорізькій атомній електростанції для вирішення питань ядерної безпеки та гарантій у спосіб, який поважає повний суверенітет України над її територією та інфраструктурою… Співробітники МАГАТЕ повинні мати безпечний і безперешкодний доступ до всіх ядерних установок в Україні та безпосередньо і без втручання спілкуватися з українським персоналом, відповідальним за експлуатацію цих установок», — підкреслюють в G7.

Як повідомляли Українськi Новини, аварія на Запорізькій АЕС призведе до радіаційного забруднення трьох країн НАТО та Чорного моря.

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован.