Екологічний продукт: на Донбасі запустили потужне виробництво солом’яних пелет

У селі Торське Лиманського району Донечччини почали виробляти пелети з соломи.

Цех з виробництва біопалива ввело в експлуатацію фермерське господарство «Престиж» на початку року, передає Урядовий Кур’єр.

«Пелети виготовляємо із пшеничної соломи, яку у попередні роки нерідко подрібнювали на комбайнах і залишали в полі, — розповідає директор фермерського господарства «Престиж» Олександр Журавльов. – Десятки тисяч тонн власної сировини ми запасли після збирання врожаю 2018 року».

Пелети виробляють у кілька етапів: солому кілька разів подрібнюють, частково перемелюють на борошно, пресують у гранули, зволожують у кондиціонері, гранулюють на матриці, охолоджують і просівають на вібраційному ситі. Після цього паливні гранули готові до реалізації.

Обладнання — три величезні конусоподібні ємкості, кілька поточних ліній, потужний електродвигун та інші вузли єдиного механізму – Харківського підприємства з виробництва промислової техніки «Альфа» обійшлося у понад півтора мільйона гривень.

Наразі лінія виготовляє до півтори тонни паливних гранул протягом години. Згодом потужність виробництва планують збільшити. «Запустивши виробництво біопалива ми створили п’ять нових робочих місць, — розповідає Олександр Журавльов. — Якщо працюватимемо у дві зміни, то буде 10 нових робочих місць».

Наразі фермерське господарство обробляє тисячі гектарів землі майже 250 пайовиків.

Пелети значно вигідніші, ніж традиційні дрова і за енергетичною віддачею (калорійність у 2,2-2,4 раза вища), і за ціною. Дешевші солом’яні пелети і за вугілля.

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *