Борис Джонсон закликає США якомога швидше дати Україні те, що їм потрібно

Колишній прем’єр-міністр Великої Британії Борис Джонсон закликав США надати Україні «те, що їм потрібно, якомога швидше» через день після того, як президент Байден виключив можливість відправки винищувачів F-16 у зруйновану війною країну.

«Це не той момент, щоб зволікати з будь-якою підтримкою України. Це момент, щоб подвоїти нашу підтримку. Дайте їм те, що їм потрібно, будь то танки чи далекобійна артилерія. Їм потрібно вигнати Путіна з усієї території», – сказав Джонсон Брету Баєру з каналу Fox News у вівторок в інтерв’ю «Спеціальному звіту».

80-річний Байден у понеділок заявив, що США не надсилатимуть винищувачі F-16, щоб допомогти Україні відбити напади Росії, що посилилися. Президент сказав журналістам «Ні», коли його запитали в Білому домі, чи розглядатимуть США можливість відправки військових літаків.

Коли Байєр прямо запитав, чи думає він, що Україна отримає літаки F-16, незважаючи на коментарі Байдена, Джонсон сказав, що США повинні «якомога швидше дати українцям те, що їм потрібно».

«Кожного разу, коли ми говоримо, що буде помилкою надати такий-то одиницю зброї, ми врешті-решт це робимо, і в кінцевому підсумку це виявляється правильним для України», – сказав колишній британський лідер Баєру.

«Пам’ятаю, як мені сказали, що дати їм протитанкові ракети з плеча було неправильно. Насправді вони були незамінні, і США за Дональда Трампа також дали їм Javelin. Вони були незамінні в тих боях для відбиття російських танків. Люди казали, що ми не повинні віддавати HIMARS. Пам’ятаю, були суперечки про реактивні системи залпового вогню, РСЗВ. Насправді вони виявилися неоціненними для українців», – додав він.

«Економте час, економте гроші, рятуйте життя. Дайте українцям те, що їм потрібно, якомога швидше. Зробіть цю справу. Забудьте про Путіна. Ідіть до економічної стабільності, довгострокового миру та процвітання», – закликав Джонсон.

Колишній прем’єр-міністр Великої Британії, який був одним із перших західних лідерів, який відвідав Україну після вторгнення Росії 24 лютого 2022 року та зустрівся з президентом України Володимиром Зеленським у Києві, заявив у вівторок, що Захід має «дотримуватися цього». щодо підтримки України.

У вівторок Джонсон перебував у Вашингтоні, округ Колумбія, і сказав, що зустрівся з сенаторами Мітчем Макконнеллом (Республика Кентуккі) і Ліндсі Гремом (Республика Южная Каролина), а також спікером Палати представників Кевіном МакКарті на Капітолійському пагорбі, де він стверджував, що знайшов «масовий обсяг двопартійної підтримки» для України.

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован.