Amnesty International вибачилася, але не відмовляється від висновків звіту

Міжнародна правозахисна організація Amnesty International, яка нещодавно виклала скандальний звіт, в якому безпідставно звинуватила ЗСУ в тому, що останні використовують цивільні об’єкти для укриття від обстралів, вибачилася за «страждання та гнів», викликані її останнім звітом щодо України. Але при цьому заявила, що не відмовляється від висновків, викладених у звіті. Про це Amnesty International заявила в коментарі Reuters.

«Amnesty International глибоко шкодує з приводу страждання та гніву, які викликав наш прес-реліз про тактику ведення бойових дій українськими військовими», — заявили в організації.

Було заявлено, що останнє дослідження про війну в Україні було спрямоване виключно на «забезпечення захисту цивільних осіб». При цьому Amnesty не відмовляється від висновків, викладених у звіті.

У своєму електронному листі Amnesty повідомила, що виявила українських військових поряд з цивільними будинками в 19 містах і селах, що створювало ризики для обстрілу росією цивільних осіб.

Водночас, було вказано на те, що «це не означає, що Amnesty International вважає українські війська відповідальними за порушення, скоєні російськими військами, або що українські військові не вживають належних запобіжних заходів в інших місцях країни».

 

Нагадаємо, що директор Amnesty International Ukraine Оксана Покальчук заявила, що йде зі своєї посади. Про це Покальчук заявила у соціальній мережі Facebook.

«Я звільняюсь з Amnesty International в Україні. Це – ще одна втрата, яку мені принесла війна. Улюблена робота, 7 років життя, плани на майбутнє, а останні 5 місяців – ще і рятівний круг у вигляді правозахисної роботи на благо рідної країни під час війни. Все розбилося об стіну бюрократії та глухого мовного бар’єру. Справа не в англійській, а в тому, що якщо ти не живеш у країні, в яку вдерлися окупанти та рвуть її на шматки, тобі, напевно, не зрозуміти, що ж тут такого – засудити армію захисників», — заявила Покальчук.

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован.