Завершується ремонт і реконструкція Театру в Сєвєродонецьку

Коли у 1952 році в Сєверодонецьку відкривали щойно побудований клуб хіміків, то керівник будвельного тресту П.Новіков сказав пророчі слова: У майбутньому цей клуб стане театром. І назва Театрального провулку повністю себе виправдає”.

Тодішні керівники не уявляли майбутнього міста без театру, фонтанів, квітів, зелених парків… Тоді ж біля клубу, який мав стати у майбутньому театром, побудували і фонтан.
Я приїхав у Сєверодонецьк у 1976 році. Хіміки вже мали свій розкішний Палац культури, але професійного театру в місті ще не було. У приміщенні майбутнього театру був клуб заводу “Склопластиків”. Тут, біля фонтану, який був уже без води, все одно було приємно посидіти серед зелені і квітів, яких було — море.
А в кінці 1990-х здійснилася мрія перших будівничих міста — у цьому приміщенні запрацював Сєверодонецький театр драми. Але до цього часу фонтан потихеньку почав руйнуватися. А через якийсь десяток років пожежа зруйнувала і театр.


І от після 15-річного простою завершується ремонт і реконструкція Театру. Тепер тут знаходиться Луганський обласний український академічний музично-драматичний театр. Схоже, що до відкриття сезону він вже отримає звання Національного. А вже відучора запрацював і відновлений фонтан.
Чомусь, може й недоречно, пригадалися слова Козьми Пруткова: “Если у тебя есть фонтан, заткни его; дай отдохнуть и фонтану”. Наш фонтан добряче відпочивав. Він тепер не такий “ампірний” як був раніше, осучаснився, поскромнішав, але ж працює! І навіть з підсвіткою!
Почалося нове життя театру і фонтану.

Сергій Каленюк

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

одиннадцать + тринадцать =