Як на Луганщину потрапляє зброя із окупованих територій

Зброя – основа війни, без якої неможливий не наступ ні захист і як на кожній війні її в АТО вистачає, однак ця зброя на підконтрольній території здебільшого є лише у наших військових та правоохоронців. Влада спромоглась не допустити потрапляння критичної кількості озброєння до рук приватних осіб, однак згідно статистики правоохоронці постійно викривають схованки зі зброєю.

Підбиваючи підсумки роботи Нацполіції за 10 місяців цього року заступник голови Нацполіції В’ячеслав Аброськін зазначив: «Кількість нелегальної зброї зашкалює. Тому починаємо проводити комплексні відпрацювання з метою вилучення незаконного обігу зброї на Донеччині та Луганщині».
Загалом за статистичною інформацією станом на середину жовтня цього року на Луганщині виявлено 126 фактів правопорушень у сфері незаконного обігу зброї.
За даними відділу комунікації поліції Луганської області в жовтні цього року мешканці Луганщини добровільно здали до поліції 465 одиниць зброї та велику кількість боєприпасів і вибухівки.
Незважаючи на те, що АТО вже триває не перший рік, і правоохоронці працюють, але постійно виявляють все нові і нові схованки. Так найбільш відомі випадки, вилучення зброї у 2017 році на Луганщині:
• у січні місяці зі схрону в Станично- Луганському районі оперативники поліції і СБУ вилучили зброю та боєприпаси, приготовані для здійснення терористичних актів.
• у вересні на території Сватівського району Луганщини зі схрону бойовиків вилучена велика кількість зброї та боєприпасів, які сховали затримані раніше члени банд формування.
• у липні в Лисичанську під час перетину блокпосту в автомобілі було виявлено велику кількість зброї та боєприпасів.
Як повідомили в поліції, за фактами виявлення зброї порушуються кримінальні справи за ст. 263 КК України «Незаконне поводження зі зброєю, бойовими припасами або вибуховими речовинами» а далі тривають слідчі дії, з встановлення осіб, причетних до злочину.
Бувають випадки, що при розслідуванні справ пов’язаних з виявленням сховищ зброї встановлюється інформація, про причетність осіб до терористичної діяльності. Показовим прикладом цього є ситуація із виявленням 17 жовтня цього року на пустирі в м. Щастя Новоайдарського району Луганщини замаскованої сумки, у якій знаходились боєприпаси та вибухівка. Розслідуючи цю справу поліцейські отримали інформацію про причетність колишнього заступника керівника одного з державних підприємств в м. Харкові до фінансування терористичної організації «ЛНР» у 2014 році. В таких випадках подальші слідчі дії проводить СБУ.

Здебільшого нелегальна зброя потрапляє на Луганщину двома шляхами, це або схрони з заготовленою зброєю для ДРГ, які повинні проникати на підконтрольну територію для диверсій, або схованки у яких мешканці ховають свої надбання, отримані від так званих «ополченців» на початку 2014 року. В обох цих випадках, ця зброя становить смертельну небезпеку і тільки завдяки наполегливим зусиллям правоохоронців вона не стає знаряддям злочину.

Нагадуємо, що згідно ч. 3 ст.263 КК України від кримінальної відповідальності звільняється особа, яка добровільно здала органам влади зброю, бойові припаси, вибухові речовини або вибухові пристрої.

метаріали використані із відкритих джерел
Василь Дзюбенко

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

1 + 8 =