В Станиці-Луганській вирішили проблему із пільговими перевезеннями

Останнім часом у ЗМІ та суспільстві дуже активно обговорюється питання перевезень громадян пільгових категорій. Приводом для цього стають повідомлення про те, як у якомусь місті водій громадського транспорту відмовився перевозити безкоштовну то бабусю, то інваліда, то дитину сироту, то ветерана АТО. Про це NEWS.lugansk.ua розповідає депутат Станично-Луганської районної ради Михайло Шевченко

Та ж сама ситуація колись була і в Станично-Луганському районі. До місцевих органів влади періодично звертались мешканці району зі скаргами на те, що їм відмовили перевізники у безкоштовному проїзді. Хоча в той же час районна рада постійно, без затримок у повному обсязі виділяла кошти на компенсацію проїзду пільгових категорій.

«У 2013 році Станично-Луганська райдержадміністрація почала вивчати цю дивну ситуацію і з’ясувала, що насправді багато перевізників в загалі не знають про те, що їм можуть компенсувати витрати на перевіз пільговиків», — говорить Михайло Шевченко. Деякі перевізники виділяли лише одне місце на перевіз пільговиків, за свій рахунок вважаючи це соціальним навантаженням, і як, що у салоні їхало два пільговика, то з другого стягували гроші. Деякі не бажали оформлювати компенсацію, вважаючи це складним ділом, і на цій підставі відмовляли пільговикам у перевезенні. А деякі навпаки, цією компенсацією зловживали. Так при перевірці з’ясувалось, що один перевізник згідно його звітності, за день перевозив до 50 пільговиків, при тому, що в його автобусі було лише 25 місць. Тим самим він один забирав усі кошти виділені на компенсацію перевезень пільгових категорій громадян. Хоча в дійсності він іноді перевозив лише одного пільговика. Враховуючи ці обставини, тимчасово, до врегулювання ситуації, Станично-Луганська районна рада припинила виділяти з бюджету кошти на цю статтю видатків.

У 2015 році, коли приймалось рішення по бюджету району, громадські активісти нагадали депутатам райради про необхідність виділення коштів на компенсацію проїзду пільгових категорій громадян. Почалось обговорення з цього приводу с залученням громадськості. Враховуючи те, що згідно законодавства, пільги на проїзд у громадському транспорті мають дуже багато громадян, це і пенсіонери, інваліди, ветерани, депутати усіх рівнів, тощо, а на справді цим правом хочуть скористуватися та користуються лише декілька відсотків громадян у районі, районна рада вирішили і на далі не фінансувати перевізників взагалі, виходячи з статистичних даних про кількість пільговиків у районі.

Натомість депутати обґрунтувавши та узгодивши з громадськістю і мешканцями району, спрямували гроші, призначені для компенсації перевезень пільгових категорій (а це 500-700 тис грн на рік), до районної комісії з надання матеріальної допомоги. Це дало можливість кожному мешканцю району, який опинився у скрутній життєвій ситуації звернутися до комісії за матеріальною допомогою у розмірі від 500 до 10 000 грн. Тобто, ті ж самі гроші йдуть адресне безпосередньо тим хто дійсно потребує допомоги, навіть як, що ця людина згідно закону і не належить до пільгової категорії, але йому, на приклад, життєво необхідно постійно відвідувати лікарню.

І як завжди час показав вірність такого рішення, починаючи з 2015 року і по теперішній час до районної влади не надходило жодної скарги стосовно пільгового перевезення.

Інформація підготовлена для порталу
NEWS.lugansk.ua

фото Валентина Торби

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

два × пять =