В Станиці-Луганській вирішили проблему із пільговими перевезеннями

Останнім часом у ЗМІ та суспільстві дуже активно обговорюється питання перевезень громадян пільгових категорій. Приводом для цього стають повідомлення про те, як у якомусь місті водій громадського транспорту відмовився перевозити безкоштовну то бабусю, то інваліда, то дитину сироту, то ветерана АТО. Про це NEWS.lugansk.ua розповідає депутат Станично-Луганської районної ради Михайло Шевченко

Та ж сама ситуація колись була і в Станично-Луганському районі. До місцевих органів влади періодично звертались мешканці району зі скаргами на те, що їм відмовили перевізники у безкоштовному проїзді. Хоча в той же час районна рада постійно, без затримок у повному обсязі виділяла кошти на компенсацію проїзду пільгових категорій.

«У 2013 році Станично-Луганська райдержадміністрація почала вивчати цю дивну ситуацію і з’ясувала, що насправді багато перевізників в загалі не знають про те, що їм можуть компенсувати витрати на перевіз пільговиків», — говорить Михайло Шевченко. Деякі перевізники виділяли лише одне місце на перевіз пільговиків, за свій рахунок вважаючи це соціальним навантаженням, і як, що у салоні їхало два пільговика, то з другого стягували гроші. Деякі не бажали оформлювати компенсацію, вважаючи це складним ділом, і на цій підставі відмовляли пільговикам у перевезенні. А деякі навпаки, цією компенсацією зловживали. Так при перевірці з’ясувалось, що один перевізник згідно його звітності, за день перевозив до 50 пільговиків, при тому, що в його автобусі було лише 25 місць. Тим самим він один забирав усі кошти виділені на компенсацію перевезень пільгових категорій громадян. Хоча в дійсності він іноді перевозив лише одного пільговика. Враховуючи ці обставини, тимчасово, до врегулювання ситуації, Станично-Луганська районна рада припинила виділяти з бюджету кошти на цю статтю видатків.

У 2015 році, коли приймалось рішення по бюджету району, громадські активісти нагадали депутатам райради про необхідність виділення коштів на компенсацію проїзду пільгових категорій громадян. Почалось обговорення з цього приводу с залученням громадськості. Враховуючи те, що згідно законодавства, пільги на проїзд у громадському транспорті мають дуже багато громадян, це і пенсіонери, інваліди, ветерани, депутати усіх рівнів, тощо, а на справді цим правом хочуть скористуватися та користуються лише декілька відсотків громадян у районі, районна рада вирішили і на далі не фінансувати перевізників взагалі, виходячи з статистичних даних про кількість пільговиків у районі.

Натомість депутати обґрунтувавши та узгодивши з громадськістю і мешканцями району, спрямували гроші, призначені для компенсації перевезень пільгових категорій (а це 500-700 тис грн на рік), до районної комісії з надання матеріальної допомоги. Це дало можливість кожному мешканцю району, який опинився у скрутній життєвій ситуації звернутися до комісії за матеріальною допомогою у розмірі від 500 до 10 000 грн. Тобто, ті ж самі гроші йдуть адресне безпосередньо тим хто дійсно потребує допомоги, навіть як, що ця людина згідно закону і не належить до пільгової категорії, але йому, на приклад, життєво необхідно постійно відвідувати лікарню.

І як завжди час показав вірність такого рішення, починаючи з 2015 року і по теперішній час до районної влади не надходило жодної скарги стосовно пільгового перевезення.

Інформація підготовлена для порталу
NEWS.lugansk.ua

фото Валентина Торби

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

3 × один =