На Луганщині шахти опинились під загрозою знеструмлення, — Клименко

На Луганщині вісім шахт опинились під загрозою знеструмлення.

Про це повідомив заступник голови Луганської ОДА Юрій Клименко.

«На території області знаходяться чотири шахти ПАТ «Лисичанськвгуілля» та чотири шахти ДП «Первомайськвугілля», які опинились під загрозою знеструмлення. Проблема в тому, що підприємства заборгували Луганській філії ДП «Регіональні електричні мережі» понад 1,5 млрд грн. Щомісяця ДП «Первомайськвугілля» споживає електричної енергії на 30 млн грн, а ПАТ «Лисичанськвгуілля» – 20 млн грн, але підприємства є планово збитковими. Коштів від реалізації вугільної продукції та державної підтримки на покриття витрат із собівартості вугільної продукції не вистачає навіть на виплату заробітної плати», — написав він.

З 1 січня відповідно до Закону України «Про ринок електричної енергії» постачання електричної енергії на вугледобувні підприємства здійснює ДП ЗЕД «Укрінеренерго», яке згідно з правилами роздрібного ринку електричної енергії отримує від споживачів оплату за розподіл та постачання електричної енергії. Крім того, енергопостачальник самостійно оплачує послуги розподільчій компанії (РЕМ). Тож, 14 січня вуглевидобувні підприємства отримали рахунки на оплату послуг з розподілу електричної енергії, які необхідно оплатити протягом п’яти банківських днів з моменту отримання. В іншому випадку постачальник електричної енергії подає заявку компанії, яка здійснює розподіл на припинення електропостачання.

Зазначається, що шляхи вирішення проблеми розглянули на Регіональній комісії техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій. Ми не можемо допустити припинення енергопостачання вугледобувних підприємств та техногенної катастрофи у регіоні.

«Зупинка виробничої діяльності шахт загрожує не тільки накопиченням заборгованості із заробітної плати, сплати податків і зборів тощо, а й затопленням гірничих виробок, прилеглих територій та населених пунктів, заповнення гірничих виробок метаном, виходом шахтного газу на поверхню, виникнення займань газу, що може супроводжуватися пожежами та вибухами», — підкреслює Клименко.

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

20 + 2 =