Марчук: Україна відремонтує міст у Станиці Луганській в односторонньому порядку, якщо РФ не дасть згоди

Українська влада готова відремонтувати міст на лінії розмежування в Станиці Луганській, навіть якщо РФ і підконтрольні їй бойовики «ЛНР» не нададуть згоди та гарантій припинення вогню.

Про це заявив офіційний представник України у Тристоронній контактній групі в Мінську Євген Марчук, передає «Радіо Свобода«.

«Ми заявили, якщо російська сторона й ОРДЛО у цьому не підуть на компромісний варіант, якої ширини має бути міст і як його відремонтувати, якщо не буде ніяких узгоджень, тоді Україна у відповідності до документа, який Росія підписала у березні 2014 року, де визначена лінія зіткнення по фарватеру лінії річки Сіверський Донець, в односторонньому порядку готова почати ремонтувати цей міст», — сказав Марчук.

За його словами, Україна планує відремонтувати міст так, щоб ним могли рухатися пішоходи і транспорт вагою до 5 тонн. Відповідно військова техніка не зможе проїхати мостом після ремонту.

Наразі російська сторона не надає гарантій дотримання «режиму тиші» для відновлення мосту.

«Станиця Луганська — це відомий складний феномен, оскільки там зруйновано міст. Передбачається там встановлення «режиму тиші», щоб відремонтувати міст і створити сприятливі умови для людей. Російська сторона практично не дає нам гарантій зупинення вогню. І коли практично обстріли відбуваються, ми не можемо у Станиці Луганський розпочати ремонт мосту», — розповів Марчук.

Представник України у Тристоронній контактній групі зазначив, що росіяни саботують переговори щодо «режиму тиші», намагаючись переорієнтувати українську сторону на прямі переговори з представниками «ЛНР» і «ДНР».

Міст через Сіверський Донець у Станиці Луганській підірвали на початку 2015 року. Біля цього мосту розташовано єдиний в Луганській області пункт пропуску через лінію розмежування в регіоні. Жителі Луганщини переходять по рештках зруйнованого мосту пішки.

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

два × 2 =