Білокуракинці першими захистили проект Стратегії розвитку району

Відсьогодні в облдержадміністрації розпочалася презентація існуючих або проектів Стратегій розвитку міст та районів Луганщини, об’єднаних територіальних громад та Планів заходів до їх реалізації на 2017-2018 роки, а також проектів Планів заходів на 2019-2020 роки.
«Наразі дуже значні гроші віддаються безпосередньо територіям. І нам важливо розуміти, як вони будуть використовуватися. Ми не приймемо проекти стратегій, напрями реалізації яких потребують доопрацювання. Тож, або ми приймаємо запропоновані територіями варіанти їх розвитку, або вони переглядатимуть свої проекти доки вони не задовольнять профільних експертів. І бажано, щоб реалізація запланованого не обмежувалася лише 2020 роком», – наголосив голова Луганської облдержадміністрації – керівник обласної військово-цивільної адміністрації Юрій Гарбуз.
Першими до захисту були запрошені представники влади Білокуракинського району. Під час виступу голова райдержадміністрації Сергій Іванюченко зауважив, що для розвитку економічного потенціалу у подальшому слід активно використовувати можливості соціального партнерства та залучати інвестиції.
Серед стратегічних для Білокуракинщини напрямів керівник району визначив розвиток тваринництва, переробної сфери, підтримки існуючих та створення нових сільськогосподарських обслуговуючих кооперативів та особистих селянських господарств тощо.
Зокрема, передбачено розширення свинокомплексу (до речі, цей проект має дати змогу поповнити бюджет на 3,5 млн грн щорічно), у якому до кінця 2019 року буде збільшено поголів’я до 3600, створення птахоферми на 22000 голів.
На території району планується створення цеху з виробництва хлоп’яних виробів та пластівців потужністю 90 тонн на рік та цеху фасування меду, реконструкція м’ясокомбінату та інш., що також призведе до відкриття нових робочих місць.
Стосовно реалізації реформи децентралізації було зазначено, що на базі вже створеної Білокуракинської громади, де відбулися вибори та сформовані всі виконавчі й представницькі органи, до 2020 року в межах району буде створено одну об’єднану територіальну громаду.
Під час дискусії з керівниками департаментів облдержадміністрації було приділено увагу розвитку сільського господарства, функціонуванню та поточному стану закладів охорони здоров’я, освіти, культури. У тому числі варіантам залучення молодих спеціалістів.
Підлягали розгляду варіанти вирішення накопичених питань водопостачання району, створення опорних шкіл, організації роботи житлового фонду тощо.
За результатами презентації було відзначено високий рівень взаємодії місцевих органів влади з райдержадміністрацією, що, насамперед, ї дає змогу вдало реалізовувати заплановані у Стратегії розвитку Білокуракинського району заходів. Загалом, Юрій Гарбуз «на відмінно» оцінив презентацію цього району.

Ми не повинні допустити незаконних дій щодо ринку землі та сільського господарства, – Юрій Гарбуз
Про це голова Луганської обласної державної адміністрації – керівник обласної військово-цивільної адміністрації заявив сьогодні, 14 серпня, під час установчого засідання оперативного штабу з протидії рейдерству та забезпечення прав і свобод власників земель.
«Разом з правоохоронними органами ми таким чином будемо протидіяти рейдерству задля збереження сільгоспвиробниками Луганщини землі та врожаю», – наголосив очільник області.
З відповідними протокольними дорученнями Прем’єр-міністра України та дорученнями Міністерства юстиції України присутніх ознайомила начальник Головного територіального управління юстиції у Луганській області Тетяна Філатова. Згідно з ними, такі штаби повинні бути утворені у кожній області.
До персонального складу штабу було включено представників структурних підрозділів облдержадміністрації, територіальних підрозділів Міністерства юстиції України, МВС, прокуратури, Держгеокадастру, відповідних аграрних асоціацій Луганщини.
Очолити оперативний штаб з протидії рейдерству та забезпечення прав і свобод власників земель Юрій Гарбуз доручив своєму заступнику Вадиму Данієляну.
У період збору врожаю та протягом наступного місяця засідання штабу проходитимуть щовівторка. У випадку надходження відповідної інформації щодо рейдерських захватів штаб збиратиметься невідкладно.
Його члени оперативно реагуватимуть на спроби рейдерських дій, направлених на земельні ділянки та врожай.
Також двічі на тиждень вони будуть виїжджати до віддалених населених пунктів з безоплатною правовою допомогою з питань роз’яснення вимог чинного законодавства щодо захисту прав землевласників та землекористувачів.

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

3 × три =