Археологи вимагають побудувати музей на Поштовій площі в Києві

Триває боротьба киян за культурну спадщину 10-11 століття в центрі столиці

Європейське місто з тисячолітньою історією мусить мати сучасний інтерактивний археологічний Музей, в якому буде легко зануритися у давні часи. Під Поштовою площею кияни та гості міста зможуть пройтись тією ж самою вулицею, по якій у X столітті наші предки тягнули до річки Почайна бовванів скинутих слов’янських богів, а потім приймали в ній Хрещення.

Активісти вимагають від влади Києва врятувути розкопки на Поштовій площі.
«Дерев’яна вулиця 11 століття (мінімум, адже археологи бачать там і культурні шари і 9-10 століть), що чудово зберігся ЗА ТИСЯЧУ РОКІВ. Такого більше немає ніде! У місті Йорк в Великобританії знайшли набагато менше, але ж влаштували музей!
Поштова вже претендує на статус третього об’єкту ЮНЕСКО в Києві!», — стверджують археологи.
На їхнє переконання на цій вулиці не має бути черговий ТРК, а чудовий сучасний підземний археологічний музей, який так клялися створити на місці розкопок Євген Нищук і Віталій Кличко.

Нагадаємо, що у 2001 році будівельники знищили на Майдані Незалежності знайдені археологами стародавні Лядські ворота. Це був справжній жах та можливість декому розповідати за «Козьє болото на Майдані», — стверджують експерти. Зараз така ж саме доля може спіткати і Поштову. На розкопки можуть покласти бетонну плиту, знищити літописний Боричів (так, археологи знайшли саме цю історичну вулицю, по якій під час хрещення киян тягли боввана язичницького Перуна). Мінімальний збиток, за підрахунками археологів, складе 71,4 млн. грн. Справжній — набагато більше.

Активісти просять мера Києва Віталія Кличка звернути увагу на те, що археологічні розкопки, які мають загальнонаціональне значення для України, опинились під небезпекою знищення. Квартали стародавнього Києва завалюють мішками зі сміттям, а фінансування роботи археологічної групи припинилося 4 місяці назад. У зв’язку з Євробаченням на історичному місці хрещення Русі у річці Почайна пришвидшеними темпами добудовують торговельний центр, а культурні шари X-IX століття, які могли би мати революційне значення для науки, будівельники через декілька днів мають намір залити бетоном.

Творча команда фільму «Україна.Повернення своєї історії» на чолі з автором фільму Акімом Галімовим, Директор Центру археології Києва при Інституті археології НАН України Михайло Сагайдак, кияни та все наукове товариство України турбуються про збереження історичної спадщини нашої держави та просять мера Віталія Кличка втілити плани щодо музеєфікації та подальшого дослідження старовинної вулиці часів Київської Русі.

NEWS.lugansk.ua

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

11 − три =